Szpital Biłgoraj

O nas

Grupa ARION Szpitale (nazwa ARION pochodzi od na wpół mitycznego poety i kitarzysty greckiego żyjącego w VII wieku przed nasza erą) jest doświadczonym operatorem szpitali świadczącym szeroką gamę usług medycznych, stale rozwijającym nowe metody leczenia oraz inwestującym w nowoczesne technologie.

Grupa tworzy sieć placówek medycznych w oparciu o szpitale, które zbankrutowały i mają ogromne zadłużenie. Zasila je finansowo, dokonuje restrukturyzacji i pozwala stanąć na nogi – ratując w ten sposób nie tylko miejsce, gdzie społeczeństwo może leczyć się na terenie swojego powiatu, ale także i miejsca pracy. Następnie inwestuje w infrastrukturę szpitali, aby dostosować je do nowoczesnych wymogów i rozwijać nowe usługi medyczne. Przejętych szpitali nie prywatyzuje, a jedynie zarządza majątkiem i  wykonuje usługi medyczne.

„Zawsze można zrobić lepiej, bezpieczniej i bardziej kompleksowo”
Misja Szpitala

Placówki Grupy ARION Szpitale udzielają świadczeń medycznych głównie bezpłatnie w oparciu o kontrakt z NFZ. Usługi medyczne płatne, stanowią jedynie ok. 2% przychodów, a dla firmy nie są one priorytetem. Stawiamy na jakość i satysfakcję pacjentów oraz usługi bezpłatne.

Obecnie Grupa ARION Szpitale w swojej strukturze posiada szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz Przychodnię Ginekologiczno-Położniczą we Frampolu. Jest także operatorem Pogotowia Ratunkowego w Rykach oraz Dęblinie, prowadząc zabezpieczenie świadczeń podstawowego i specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego w powiecie Ryckim. Ponadto jest podwykonawcą usług medycznych dla innych szpitali, min. dla 6 Wojskowego Szpitala w Dęblinie, SPSK 4 w Lublinie, Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, SP ZOZ we Włodawie.

William Adolphe Bouguereau - Arion On A Sea Horse (1855)
Arion (mal. William-Adolphe Bouguereau, 1855)

W skład Grupy wchodzą trzy spółki – ARION Szpitale sp. z o.o., ARION Med. sp. z o.o. oraz ARION Pharma sp. z o.o. Wszystkie spółki Grupy ARION Szpitale zostały założony przez Piotra Rucińskiego, Rafała Radwańskiego, Karola Stpiczyńskiego i Waldemara Wierzbę – lekarzy i managerów ochrony zdrowia. Jako pierwsza 18 grudnia 2009 roku do życia została powołana spółka ARION Szpitale.

ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje: 16 oddziałów w szpitalach w Biłgoraju i Tarnogrodzie, łącznie ponad 300 łóżek oraz 17 poradni specjalistycznych z placówkami zamiejscowymi w Tarnogrodzie i Frampolu, Podstawową Opiekę Zdrowotną, Rehabilitację, Laboratorium, Dział Diagnostyki Obrazowej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, a od kwietnia 2014 roku Nocną i Świąteczną Opiekę Medyczną. ARION Szpitale sp. z o.o. Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej obejmuje 16 poradni specjalistycznych z czego 6 posiada kontrakt z NFZ. Pozostałe udzielają świadczeń komercyjnych.

Jednym z nadrzędnych celów zarządu spółki jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych, dlatego we wszystkich placówkach wdrażamy systemy jakości ISO. Dzięki wprowadzeniu systemu zarządzania jakością doprowadziliśmy do ujednolicenia sposobu postępowania, eliminacji błędów, znacznego obniżenia kosztów i co najważniejsze osiągnięcia zadowolenia pacjentów poprzez jak najlepszą realizację ich potrzeb. We wszystkich placówkach prowadzone są również przygotowania do Akredytacji.