Szpital Biłgoraj

Pracownie

Oferujemy swoim pacjentom dostęp do różnorodnych pracowni diagnostycznych i terapeutycznych. W ramach naszej placówki działa pracownia radiologiczna wyposażona w profesjonalny tomograf, który umożliwia wykonanie precyzyjnych badań obrazowych. Ponadto, posiadamy pracownię endoskopową, w której przeprowadzamy diagnostykę i terapię chorób przewodu pokarmowego oraz wiele więcej.

Laboratorium

Nasz szpital dysponuje nowoczesnym laboratorium, które służy zarówno pacjentom ze skierowaniami, jak i osobom prywatnym. Oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych realizowanych na najwyższym poziomie.

Punkt pobrań:

Dla pacjentów ze skierowaniem: Poniedziałek – Piątek, 7:30 – 11:30
Dla pacjentów prywatnych: 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę


Telefon laboratorium – 84 688 22 38

Telefon punkt pobrań – 84 688 21 21

Pracownia Tomografii Komputerowej (TK)

Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesna metoda wykorzystująca promieniowanie X (promieniowanie rentgenowskie) w celu wielopłaszczyznowego uwidocznienia badanych tkanek i narządów. Istotą techniki jest odwzorowanie narządów w przekrojach, warstwami, czyli wykonywanie zdjęć tomograficznych. W pracowni wykonujemy powszechnie znane i wykorzystywane badania TK dla pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów poradni.
Telefon rejestracja – 84 688 21 20

Pracownia Ultrasonografii (USG)

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest metodą diagnostyczną, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu w sposób niemal nieinwazyjny. Na przestrzeni ostatnich lat diagnostyka ultrasonograficzna stała się jednym z najważniejszych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji dla lekarzy. W pracowni wykonujemy powszechnie znane i wykorzystywane badania USG dla pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów poradni.
Telefon rejestracja – 84 688 22 51

Pracownia Radiologii (RTG)

Badanie radiologiczne (RTG) czyli potocznie prześwietlenie w diagnostyce jest niewątpliwym sukcesem nauki, a wyniki badań niejednokrotnie decydują o dalszym leczeniu Pacjenta. Prześwietlenia RTG wykonuje się w szeregu schorzeń – od złamań kostnych, aż po reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek oraz przewodu pokarmowego. Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. W pracowni wykonujemy powszechnie znane i wykorzystywane badania RTG dla pacjentów hospitalizowanych oraz pacjentów poradni.

Telefon rejestracja – 84 688 22 44

Pracownia EEG

Pracownia zajmuje się badaniami bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu. Badania EEG są wykonywane dla monitorowania i diagnozy w sytuacjach: padaczki, zaburzenia snu, przy stwierdzaniu śpiączki oraz śmierci mózgu, chorobach organicznych mózgu, zatruciach substancjami neurotoksycznymi. Są to badania całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.

Telefon rejestracja – 84 688 21 51

Pracownia Endoskopii

W pracowni endoskopii wykonuje się pełen zakres specjalistycznych badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz bronchoskopie układu oddechowego.

Telefon rejestracja – 84 688 21 26

Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej

Pracownia zajmuje się diagnostyką chorób układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem serca i głównych naczyń krwionośnych. W pracowni wykonywane są badania: USG serca, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, próba wysiłkowa EKG, stres echo. Pracownia znajduje się na Oddziale Kardiologicznym.

Telefon rejestracja – 84 688 23 03, 84 688 23 05

Pracownia Spirometrii i Testów Alergicznych

Pracownia zajmuje się badaniami mierzenia objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Ponadto zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem alergii.

Zobacz także:

Przychodnia Specjalistyczna w ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje wiele poradni działających w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Rejestracje są czynne…
W Szpitalu w Biłgoraju oferujemy szeroki zakres specjalistycznych oddziałów, które zapewniają kompleksową opiekę medyczną naszym pacjentom. Nasze oddziały obejmują m.in. Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ortopedyczny…
Scroll to Top